Call Center 0 216 411 38 84

Bonding & Beyazlatma

sub-p-11-dental-dis-tedavi-pertev-kökdemir-termin-istanbul-estetik.jpg

Bonding

1) Bonding nedir?

Dişlere hiçbir zararı olmayan ve çok hızlı uygulanabilen çok popüler bir estetik dişhekimliği uygulamasıdır. Dişlerdeki kırıkların, aralıkların, şekil bozukluklarının, bazı pozisyon bozukluklarının estetik olarak düzeltilmesinde kullanılan çok başarılı bir tekniktir.

2) Bondinglerin avantajları nelerdir?

En önemli avantajı dişte hiç aşındırma gerektirmeyen bir estetik uygulama olmasıdır. Diş dokularına çok iyi bağlandıklarından diş dokularını destekleyerek kırılmalara karşı dirençli hale getirirler. Çok hızlı bir tekniktir. Tek seansta tamamlanabilir. Sıcak ve soğuk hassasiyeti görülme olasılığı çok azdır. Amalgam dolgular da olan bekleme süresi yoktur, hasta tedaviden sonra rahatça yemek yiyebilir.

3) Bonding herkese uygulanabilir mi?

Evet herkese uygulanabilir.Ancak bruksizm (diş sıkma ve gıcırdatma) alışkanlığı ya da ön dişler ile yapılan parafonksiyonel alışkanlıkları olan (şişe kapağı açmak, kalem ısırmak vb.)hastalar uyarılmalı ve önlemler alınmalıdır.

4) Bondinglerin ömrü ne kadardır?

Bondinglerin ağızda kalma süresi 7-10 yıl kadardır. Ancak kişinin ağız bakımı ile doğru odaklı olarak bu süre uzayabileceği gibi kısalabilirde.

6) Bonding uygulanmış dişlere özel bakım gerekir mi?

Diş minesine bağlanımı çok kuvvetli olduğundan çok dikkat gerektirecek durum bulunmamaktadır. Normal dişlerden bakım açısından bir farkı yoktur.

 

Beyazlatma (Belaching)

Günümüzde dişlerin rengini beyazlatmak için yapılan beyazlatma – bleaching işlemi iki şekilde uygulanmaktadır; Ofis ve Ev tipi...

Ofis Tipi uygulaması tamamen hekim kontrolünde ve klinikte uygulanan bir sistemdir. Bir dişe, bir kaç dişe veya hem alt hem üst dişlere beraber uygulanabilir. Dişe sürülen beyazlatıcı maddenin üzerine maddeyi aktif hale getiren, beyazlatmayı hızlandırıcı ışın uygulanır. 2 yada 3 seansta istenilen beyazlığa ulaşılabilir. Ev tipi:

Hekim tarafından hastanın dişlerinin ölçüsünün alınması ve bu ölçüye tam uyumlu hazırlanan plakla uygulanan bir yöntemdir. Hastanın bu plağı gece yatarken beyazlatıcı maddeyle beraber dişlerine yerleştirmesiyle beyazlama sağlanır. 2 veya 3 gece tekrarlanması önerilebilir.

Beyazlatma işleminde doğru teşhis ve doğru maddenin doğru şekilde kullanılması çok önemlidir. Aksi halde dişlerin minesinde incelme ve aşırı hassasiyet, dişetlerinde yanma ve çekilme meydana gelebilir. Doğru şekilde kullanım ancak hekim kontrolünde mümkün olur.

Size uygulanacak olan diş beyazlatma işlemi dişlere kesinlikle hiç bir zarar vermemekte ve beyazlığını sigara ve çay-kahve tüketimi çok olan kimselerde bile 1-1,5 sene korumaktadır. Sigara ve kahve alışkanlığı olmayan kimselerde ise 3-4 yıl süren kalıcı bir beyazlık elde edilebilir.

Bilgilendiriyoruz

10 KİŞİDEN 7’SİNİN SORUNU!

Çene ekleminde kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilir... Toplumda ‘Yönetici Hastalığı’ olarak da bilinen, gün içerisinde yaşanan yoğun stres veya depresyonun neden olduğu diş sıkma ya da gıcırdatma problemi (bruksizm), tedavi edilmediğinde çene ekleminde kalıcı rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Devamı...

Ballı çaydan sonra ağzınızı mutlaka çalkalayın...

Sonbaharın etkisini iyiden iyiye hissettirdiği bu soğuk günlerde grip salgını da başladı. Üstelik grip görülme oranları gün geçtikçe artıyor... Gripliyken el ve vücut hijyenine özen gösteriyorsunuz, peki ya diş sağlığınıza?

Devamı...

10 Soruda implant tedavisi...

Yeni yıla sağlıklı bir ağızla girmek ister misiniz? İmplant tedavisi sanıldığı kadar ağrılı bir işlem değil. Lokal anestezi altında yapıldığından hasta ağrı, acı hissetmiyor, üstelik bir diş ortalama 3-4 dakikada tamamlanıyor… Ağız-diş sağlığınızı ihmal etmeyin ve yeni yıl hediyesi olarak eksik dişlerinizin yerine implant yaptırın…

Devamı...