Call Center 0 216 411 38 84

Diş Hekimi Pertev Kökdemir

sub-p-5-dental-dis-tedavi-pertev-kökdemir-termin-istanbul-estetik.jpg

Sadece yarım saat!

Sadece yarım saat!

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Okulların açılmasına az bir süre kala sadece yarım saatlik bir kontrol ve belki de bir saatlik bir tedaviyle okulların açık olduğu dönemde kaybedilecek günlerin veya haftaların önüne geçilebilir” diyerek aileleri okullar açılmadan çocuklarını bir diş hekimi kontrolünden geçirmeleri konusunda özellikle uyarıyor.

AZI DİŞLERİ DİŞ OJESİYLE KAPLANABİLİR

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Ağız ve diş bakımı, her yaşta olduğu gibi okul öncesi dönemde de çok önemlidir. Özellikle çocuklarınızın okula başlayacağı bu dönemde dişlerinin tüm kontrollerinin yapılması ve sağlıklı ağız ve dişlerle okula başlamaları, derslerinden geri kalmamaları açısından da verimli bir kontrol yapılmasını sağlar. Özellikle okula 5-6 yaşında başlayacak çocuklarda; ilk kalıcı dişler tam da bu yaşlarda ağızda yerini almaya başlar. Bunlar; o yaşta ağızdaki en arka dişler olan birinci büyük azı dişleridir. Bu dişlerin okul öncesi bakımda, fissür örtücü veya diş ojesi olarak bilinen çürükten koruyucu ajanlarla kaplanması; ileriki yaşlarda en çok çürük görülen bu dişin çürüksüz bir şekilde ömür boyu sağlıklı kalmasını sağlar” dedi.

 

YENİ ÇIKACAK DİŞLERE YER VAR MI?

Kökdemir, “Ayrıca 6-7 yaşlarında üst ve alt, ön iki süt dişlerinin değişme zamanlarıdır. Bu dişlerin de sağ ve sol taraftakilerinin aynı anda değişmesi ve kalıcı yeni dişlerin simetrik olarak çıkması önemlidir. Tüm bunlara ilaveten bu yaşlarda dişlerin ortodontik muayenesinin de yapılması gerekir. Dişlerde çapraşıklık olacak mı, yeni çıkacak dişler için yeterli yer var mı; bu yaşlarda ilk sinyallerini verir ve bu açıdan değerlendirilmesi gerekir. Genel olarak tel tedavisine 10-12 yaş arası başlanırken bazı durumlarda o yaşa kadar beklemek biraz geç olabilir. Çünkü erken müdahale ile 10-12 yaşlarında yapılacak tedavinin süresi kısaltılabilir ve daha hızlı bir sonuç alınabilir. Hatta 10-12 yaşlarında tel tedavisine hiç gerek kalmayabilir” diyerek ortodontik tedavinin önemini de anlattı.

SINAVA HAZIRLANAN ÇOCUK AĞRIYLA UYANMASIN

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, okula yeni başlayacak çocuklar kadar üniversiteye hazırlanan gençlerin de ağız ve diş bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiği konusunda özellikle uyardı:

“Okul öncesi çocuklarda yapılacak muayene ve değerlendirmeler önemli olduğu kadar, 16-17 yaşında üniversite sınavlarına hazırlanan çocuklarınız için de okula başlamadan önce diş kontrollerinin yapılması önemlidir. Ağızdaki çürüklerinin tedavisi, eğer varsa iltihaplı diş etlerinin tedavisi okul öncesi dönemde yapılırsa; bu zorlu sınava hazırlık döneminde çalışmaları diş hastalıkları ve ağrıları sebebiyle kesintiye uğramaz. Hatta daha kötüsü tam sınav günü diş ağrısı ile uyanmak çok talihsiz bir durum olacaktır. Tüm bu nedenlerden ötürü okulların açılmasına az bir süre kala sadece yarım saatlik bir kontrol ve belki de bir saatlik bir tedaviyle okulların açık olduğu dönemde kaybedilecek günlerin veya haftaların önüne geçilebilir.”

#pertevkökdemir #diş #dişhekimi #diştedavisi #implant #implantat #veneer #istanbul #bağdatcaddesi #almanya #germany #deutschland #caddebostan #bonding #smiledesign #gülüştasarımı #fashion #estetik #moda #güzellik #sanat #tasarım #eğitimvesağlık #dentalcare #dentist #sağlık #sağlıklıyaşam #smile #istanbuldadistedavisi

Geri...

Bilgilendiriyoruz

10 KİŞİDEN 7’SİNİN SORUNU!

Çene ekleminde kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilir... Toplumda ‘Yönetici Hastalığı’ olarak da bilinen, gün içerisinde yaşanan yoğun stres veya depresyonun neden olduğu diş sıkma ya da gıcırdatma problemi (bruksizm), tedavi edilmediğinde çene ekleminde kalıcı rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Devamı...

Ballı çaydan sonra ağzınızı mutlaka çalkalayın...

Sonbaharın etkisini iyiden iyiye hissettirdiği bu soğuk günlerde grip salgını da başladı. Üstelik grip görülme oranları gün geçtikçe artıyor... Gripliyken el ve vücut hijyenine özen gösteriyorsunuz, peki ya diş sağlığınıza?

Devamı...

10 Soruda implant tedavisi...

Yeni yıla sağlıklı bir ağızla girmek ister misiniz? İmplant tedavisi sanıldığı kadar ağrılı bir işlem değil. Lokal anestezi altında yapıldığından hasta ağrı, acı hissetmiyor, üstelik bir diş ortalama 3-4 dakikada tamamlanıyor… Ağız-diş sağlığınızı ihmal etmeyin ve yeni yıl hediyesi olarak eksik dişlerinizin yerine implant yaptırın…

Devamı...