Call Center 0 216 411 38 84

Hakkımda

sub-p-7-dental-dis-tedavi-pertev-kökdemir-termin-istanbul-estetik.jpg

Diş Hekimi Pertev Kökdemir

 
Doğum Tarihi   : 1976 / İstanbul 
Mezuniyet         : Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce)
Yabancı Dil       : İngilizce, Almanca
Üyelikler           : TDHB
Hakkında          :
 
2000 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Deontoloji ve Tıp Tarihi Anabilim dalında masterını “Diş Hekimliğinde Estetik Amaçlı Girişimler ve Etik” konulu tezini tamamlayarak bitirmiştir. Bu alanda ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır.
 
2004 yılında Caddebostan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurarak hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. 2007 yılında Hamburg Almanya’da sağlık turizmi acentesini açarak yurt dışı ekibiyle birlikte sağlık turizmi kapsamında, yurt dışında yaşayan hastalara da İstanbul’da diş tedavisi alanında hizmet sağlamıştır.
 
2012-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin Deontoloji derslerini vermiştir.
 
2018 yılında İngiltere Parlamentosunda “Sağlık Turizminde Türkiye” konulu konuşmayı gerçekleştirmiştir. Bunların dışında birçok seminer ve fuara konuşmacı olarak katılmış, sağlık turizmi hizmetinin kaliteli ve yüksek standartlara ulaşması için çalışmalar yapmıştır.
 
2018 yılından itibaren Swissmed Ağız ve Diş Polikliniğini kurarak hastalarına İstanbul Ataşehir’de hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Bilgilendiriyoruz

Bayramda dişleri fırçalamak yetmez, mutlaka diş ipi kullanın

Ramazan Bayramı’nda sıklıkla tüketilen şekerleme, çikolata, tatlı ve asitli içecekler dişlerin çürümesine zemin hazırlıyor.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Bayramda dişlerinizi fırçalamak yetmez, diş aralarında kalan tatlı artıkları veya lokum gibi dişlere yapışan şekerlemeler için mutlaka diş ipi kullanılması gerekiyor” diyerek uyarıyor.

Devamı...

Arabanızın bakımı tamam, peki ya dişleriniz?

Toplum olarak zor günleri geride bırakmaya çalışıyoruz. Hayat yavaş yavaş normale dönüyor, ertelenen tatil planları yeniden yapılmaya başlanıyor. Yazın vazgeçilmezi ise elbette deniz ve havuz keyfi… Ancak yaz tatiline çıkmadan önce dişetlerinizi kontrol ettirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yola çıkmadan önce arabanızın bakımını yaptırıyorsunuz, peki dişlerinize de aynı özeni gösteriyor musunuz?

Devamı...

Alternatifi yok, mutlaka kullanılmalı

Geçtiğimiz günlerde basında ‘Diş ipinin aslında hiçbir yararı yok’ haberleri sıkça yer aldı. Haberde ‘Uzmanların her gün diş ipi kullanmanın diş plakları ve diş eti hastalıklarıyla mücadeleye yardımcı olduğu yönünde bir kanıt bulunmadığını kabul ettiği belirtildi’ denilmesine karşın Diş Hekimi Pertev Kökdemir, bu tarz spekülatif haberlere inanılmaması ve diş ipi kullanımının bırakılmaması konusunda özellikle uyarıyor.

Devamı...