Call Center 0 216 411 38 84

Hakkımda

sub-p-1-dental-dis-tedavi-pertev-kökdemir-termin-istanbul-estetik.jpg

Diş Hekimi Pertev Kökdemir

2000 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Deontoloji Anabilim Dalı’nda 2. yüksek lisans eğitimini aldı.

2002–2003 yılları arasında Almanya Hannover’de klinik eğitimine devam etti.

2004 yılında bir hastaneler zincirinin İstanbul şubesinde diş hekimliği görevini sürdürdü.

2005 yılında ortağı olduğu Caddebostan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu.

2007 yılında diş hekimliği alanında Türkiye’nin ilk yurtdışı diş hekimliği sağlık turizmi ofisini kurdu.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunan Dt. Pertev Kökdemir; çeşitli gazete, dergi ve televizyon kanallarında kamuoyunu bilgilendirmek adına yayınlarda yer almaktadır.

Yelken, balık avcılığı ve masa tenisi sporlarıyla ilgilenirken, hastalarına Swissmed Sağlık Hizmetleri Şirketi bünyesindeki Caddebostan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

Bilgilendiriyoruz

Bayramda dişleri fırçalamak yetmez, mutlaka diş ipi kullanın

Ramazan Bayramı’nda sıklıkla tüketilen şekerleme, çikolata, tatlı ve asitli içecekler dişlerin çürümesine zemin hazırlıyor.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Bayramda dişlerinizi fırçalamak yetmez, diş aralarında kalan tatlı artıkları veya lokum gibi dişlere yapışan şekerlemeler için mutlaka diş ipi kullanılması gerekiyor” diyerek uyarıyor.

Devamı...

Arabanızın bakımı tamam, peki ya dişleriniz?

Toplum olarak zor günleri geride bırakmaya çalışıyoruz. Hayat yavaş yavaş normale dönüyor, ertelenen tatil planları yeniden yapılmaya başlanıyor. Yazın vazgeçilmezi ise elbette deniz ve havuz keyfi… Ancak yaz tatiline çıkmadan önce dişetlerinizi kontrol ettirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yola çıkmadan önce arabanızın bakımını yaptırıyorsunuz, peki dişlerinize de aynı özeni gösteriyor musunuz?

Devamı...

Alternatifi yok, mutlaka kullanılmalı

Geçtiğimiz günlerde basında ‘Diş ipinin aslında hiçbir yararı yok’ haberleri sıkça yer aldı. Haberde ‘Uzmanların her gün diş ipi kullanmanın diş plakları ve diş eti hastalıklarıyla mücadeleye yardımcı olduğu yönünde bir kanıt bulunmadığını kabul ettiği belirtildi’ denilmesine karşın Diş Hekimi Pertev Kökdemir, bu tarz spekülatif haberlere inanılmaması ve diş ipi kullanımının bırakılmaması konusunda özellikle uyarıyor.

Devamı...