Call Center 0 216 411 38 84

Zirkonyum ve Veneer

sub-p-11-dental-dis-tedavi-pertev-kökdemir-termin-istanbul-estetik.jpg

Kusursuz ve beyaz dişler bir çok insanın isteğidir. Bu isteğiniz Zirkonyum veya Veneer sayesinde gerçekleştiriliyor.

*Hafif çapraşık dişlerde
*Rengi sararmış veya çok koyu dişlerde
*Beyazlatma ile renginin açılması mümkün olmayan dişlerde
*Dişler arasında boşluklar varsa

Zirkonyum ve Veneer uygulanması çok iyi sonuçlar verir…

Zirkonyum

Zirkon dişler, diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür. Estetik diş hekimliğinde her geçen gün metal alt yapılı porselenlerden uzaklaşılıyor. Biyolojik uyum, doğal görüntü, estetik ve mekanik direnç gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih etmekteyiz. Bu sistemler kişilerin yaşam kalitesini arttırmaktadır.

-Avantajları-
*Dişeti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz ve doğal diş gibi gözükür.
*Alerjik rekasiyonlara neden olmaz.
*Tam seramik kaplamalara ve lamine kaplamalara oranla çok daha sağlam, metal altyapıya yakın sağlamlık düzeyindedir.
*Zirkon ısı iletkenliği diğer kaplamalara göre daha azdır.

Veneer

Dişlerin sadece ön yüzeylerinden bir yaprak kalınlığı kadar inceltilerek yine yaprak kalınlığında uygulanan estetik Veneer porselenlerin, ışık geçirgenliği %80 olup size ve karşı tarafa doğal gülümeseme katar ve gerçek dişten ayırt edilemez. Laminelerin rengi ise, sizin teninize ve yüz renginize en yakışacak tonlar arasından doktorunuzun yardımıyla sizin onayınız da alınarak seçilir ve size yakışacak en uygun estetik laminalar son derece titiz ve son teknolojiyle donatılmış laboratuvarımızda hazırlanı, zuman ve tecrübeleri diş hekimlerimiz tarafından sabit uygulanır.

 

Zirkonyum diş nedir?

Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır.
Daha çok estetik amaçlı olarak, beyazlatma gibi metotlarla sonuca ulaşılamayan ileri derecedeki renkleşmelerde, kalıtsal yapı renkleşmelerin tedavisinde, ortodontik tedavinin tercih edilmediği diastema gibi ayrık veya az çapraşık, dönük dişlerde, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgulu, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarında, arka grup dişlerde köprü veya kaplama olarak, ön grup implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini düzenlemekte kullanılabilir.

Estetik açıdan zirkonyum dişlerin avantajları nelerdir?
Işık geçirgenliği doğal dişle bire bir aynı olduğu için doğal dişlerin görüntüsü tam olarak yakalanır. Klasik porselen kaplamaların alt yapılarında olan metal dişlerde opak bir görüntü oluşturulabilir. Bu da dişlerin cansız ve yapay görünmesine sebep olabilir. Zirkonyum ile bunun önüne geçmek mümkündür.
Ayrıca dokuyla uyumlu bir malzemedir. Metal destekli protezlerde görülen diş etinde morumsu renklenme oluşmaz. Yanlış fırçalama veya yaşlanma gibi nedenlerle oluşan diş eti çekilmesi durumunda estetik olarak kötü bir görüntü olmayacaktır.

Metal alerjisi olanlar için uygun mudur?
Zirkonyum kaplamalarının içeriğinde metal bulunmadığı için metal alerjisine sebep olmaz.

Ağzımda tat değişikliği ve kokuya sebep olur mu?
Doku uyumu mükemmel ve ağız ortamına açık metal parçası olmadığı için herhangi bir tat değişikliği yaratmaz kokuya sebep olmaz.

Zirkonyum dişler zaman içinde sararır mı?
Pürüzsüz ve kaygan porselen yüzeyi sebebiyle plak birikimi ve diş taşı oluşumu minumum düzeydedir. Ayrıca kahve çay sigara gibi renklendirici gıdalardan etkilenmez. 20 yıl sonra bile aynı renkte kalır.

Zirkonyum kaplamaların bakımını nasıl yapabilirim?
Kendi dişlerimizden farklı bir bakım gerektirmez.

İşlemler sırasında ağrı hisseder miyim?
Zirkonyum dişlerin yapımı ve uygulanması sırasında herhangi bir ağrı olmaz.

Tedavi kaç günde tamamlanır?
Eğer dişlerde başka bir tedavi ihtiyacı yoksa 6 iş gününde tedavi tamamlanır.

Zirkonyum tedavisinin bir yaş sınırı var mı?
Zirkonyum kaplamalar 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Bilgilendiriyoruz

10 KİŞİDEN 7’SİNİN SORUNU!

Çene ekleminde kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilir... Toplumda ‘Yönetici Hastalığı’ olarak da bilinen, gün içerisinde yaşanan yoğun stres veya depresyonun neden olduğu diş sıkma ya da gıcırdatma problemi (bruksizm), tedavi edilmediğinde çene ekleminde kalıcı rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Devamı...

Ballı çaydan sonra ağzınızı mutlaka çalkalayın...

Sonbaharın etkisini iyiden iyiye hissettirdiği bu soğuk günlerde grip salgını da başladı. Üstelik grip görülme oranları gün geçtikçe artıyor... Gripliyken el ve vücut hijyenine özen gösteriyorsunuz, peki ya diş sağlığınıza?

Devamı...

10 Soruda implant tedavisi...

Yeni yıla sağlıklı bir ağızla girmek ister misiniz? İmplant tedavisi sanıldığı kadar ağrılı bir işlem değil. Lokal anestezi altında yapıldığından hasta ağrı, acı hissetmiyor, üstelik bir diş ortalama 3-4 dakikada tamamlanıyor… Ağız-diş sağlığınızı ihmal etmeyin ve yeni yıl hediyesi olarak eksik dişlerinizin yerine implant yaptırın…

Devamı...